
fotó: Mirkó István
Fiúk, lányok, világklasszisok egymás hegyén és hátán
Mire megmérkőzött az 1995-ben EHF-kupát nyerő DVSC s az ugyanabban az esztendőben vb-ezüstérmes női válogatott (18–18), Görbicz Anitáék már közeledtek Debrecenhez.
"Csodálatos volt a meccs minden másodperce, nagyon élveztük a játékot, de főleg a hangulatot" – mondta Pádár Ildikó, a tíz évvel ezelőtti magyar válogatott világklasszis beállósa.
"Nagy kár, hogy nem állt még a Főnix az EHF-kupa-sikerünk idején, biztos, hogy itt is telt ház lett volna a meccseinken" – fogalmazott Csapó Erika, a sikerhalmozó Loki hajdani csapatkapitánya.
Az urak nosztalgiameccsén az 1975-ös bajnok Debreceni Dózsa 20–17-re legyőzte a Budapesti Old Boys együttest.
Játszottak egyet azok is, akik máskor csak beszélnek a sportról, s a médiaszemélyiségek meccse nem is okozott csalódást.
Az est fénypontja a mai sztárokból összeállított vegyes csapatok gálameccse, a Királyok–Ászok csata volt, a kispadon a női kapitánnyal, Németh Andrással, illetve a férfiak szakvezetőjével, Skaliczki Lászlóval.
Kisebb kézsérülése miatt Pálinger Katalint ezúttal civilben csodálhatta meg a lelátó, a Királyok és az Ászok csatája azonban, ahogyan évről évre, az idén is elvarázsolta a lelátót.
Ügyesek és szépek
T és T, azaz Tombor Csaba és Törő Szabolcs, avagy – a levegő urai. A veszprémi és a dunaújvárosi szélső alkotta duó nyerte ugyanis az urak ügyességi versenyét, de ne feledkezzünk meg a hölgyek hasonló viadalán első helyezett Németh Helga, Siti Bea párosról sem. Nem sokkal később már a legszebbeknek szólt a taps, átadták a Mr. és Miss Kézilabda-díjat. A férfiak versenyében a barcelonai Nagy László lett a befutó, a lányoknál pedig Tápai Szabina győzött.